Смокінг

Пошив мужской одежды на заказ

Black Tie дрескод

Чоловічий смокінг у наш час – це символ елегантності та витонченості. Мабуть, жоден інший наряд не може виглядати більш урочисто. В цьому немає нічого дивного, адже чоловічий смокінг – це частина вечірнього дрескоду Black Tie, який передбачає чорний метелик, блискучі лацкани, штани з лампасами, білу сорочку. Одним словом, мова йде тільки про смокінг. Як і піджаки, смокінги бувають однобортними, в яких застібається тільки верхній ґудзик або двобортними зі стандартним розміщенням застібок. І якщо зараз вони вважаються вершиною вишуканості, то ще на початку минулого століття, чоловіка, який з’явився в смокінгу на офіційному заході, могли піддати критиці.

Історія виникнення смокінга

Пошив мужской одежды на заказ

Річ у тім, що в Англії класичним парадним чоловічим одягом завжди вважався фрак. Його носили тільки представники вищого світу. Чоловічий смокінг в первісному вигляді був більше схожий на халат.

А почалося все з тютюну. Куріння стало популярним ще в XVII столітті, і з того часу – це модне заняття аристократії. Щоб не бентежити жінок, курці йшли в спеціальні кімнати, знімали фраки і перевдягалися в «smoking jacket», що в перекладі означає «піджак для куріння» (від англ. Smoking – «куріння»). Таким чином, нині ошатний чоловічий образ колись був частиною робочого одягу.

Практичність чоловічого смокінга полягала в тому, що він мав широкі атласні лацкани, з яких було зручно струшувати попіл від сигарети. Крім того, одяг мав товсту зручну підкладку, а запах диму не просочувався крізь тканину. По завершенню, джентльмени знову одягали фраки. Згодом смокінг почали надягати на чоловічі зустрічі, збори в клубах.

1865 рік можна назвати першою офіційною датою в історії становлення смокінга, коли кравець зшив його для майбутнього короля Едуарда VII. Оточення монарха оцінило винахід, і незабаром бомонд долучився до свого повелителя.

Є окрема історія, як смокінг для чоловіків набув популярності в Америці. Американцю Джеймсу Поттеру випала честь бути представленим королю, і саме він, побачивши наряд, поширив інформацію про нього на батьківщині. Ці чутки дійшли до одного мільярдера, який купив чоловічий смокінг для вечірки в престижному гольф-клубі Tuxedo, Нью-Йорк. Складно було уявити кращу рекламу. Відтоді американські багатії теж стали одягатися в піджаки з шовковими лацканами.

Особливості крою

Перш ніж купити чоловічий смокінг в Києві або замовити в будь-якому іншому місті, ознайомтеся з основними властивостями, які відрізняють його від піджаків.

 • Одягається тільки на заходи, що передбачають певний дрескод, або на світські події, в тому числі, похід в оперу або театр.

 • Носити чоловічий смокінг можна тільки ввечері.

 • До смокінга необхідно купити або замовити штани з лампасами з такої ж тканини. Смужки повинні бути оброблені тим же атласом або шовком, яким прикрашені лацкани.

 • Брюки не мають відворотів.

 • Не можна використовувати звичайний ремінь. Можливі два варіанти: або підтяжки, або пояс-кушак. Зазвичай, підтяжки ховаються під жилетом.

 • Піджак може бути як однобортним, так і двобортним.

 • Сорочка тільки білого кольору, без зайвих відтінків. Не можна використовувати комір типу баттен-даун.

 • Манжети застібаються тільки на запонки.

 • Класичний варіант допускає моделі з двома шліцами, або без них.

 • Взуття тільки чорного кольору – блискуче, лаковане. Як альтернатива, можна одягнути оксфорди. Шкарпетки підбираються під колір взуття.

 • Існують різні колірні варіації чоловічих смокінгів. Є моделі з візерунками або чисто білі, які шиються, як правило, на одну важливу подію, в т. ч. весілля або вручення нагороди.

Про якість

Ви вже здогадалися, що смокінг це завжди ексклюзивно. Оскільки він призначений для виняткових випадків, варто подбати про його якість. Можна довго говорити про надійність, про те, що для пошиття найкращого вечірнього вбрання віддається перевага тканинам , які були виготовлені світовими лідерами в сфері текстилю. Наприклад, це матерія фірми Scabal з відміткою Super 200 (індекс якості). При виробництві використовуються вкраплення золотих ниток, а сировиною є найдорожча в світі шерсть вікуньї. Іноді застосуються алмазний пил.

З якістю все зрозуміло – для ексклюзивного одягу тільки ексклюзивний матеріал. Однак якщо ви захочете купити чоловічий смокінг в Києві і розмір вам не підійде, то ваш фешенебельний образ ризикує перетворитися на лахміття. Тут важлива кожна деталь: досить невірно підібрати поєднання чогось і ви вже порушили правила. Ба більше, смокінг повинен сидіти на вас, а не висіти. Кравець створює індивідуальне лекало, яке відтворює кожен вигин вашої фігури. Ручний пошив гарантує клопітку роботу над кожним швом. А вишенькою на торті стане ім’я власника, вишите на лейблі.