Піджак

Пошив мужской одежды на заказ

Види чоловічих піджаків

Стильні чоловічі піджаки ніколи не втрачають попит. Кожен повинен мати декілька варіантів для найрізноманітніших випадків життя. Головне – вміти їх правильно носити. Мабуть, найлегше класифікувати діловий костюм по верхній частині, а саме по чоловічому піджаку і його типу, тому що це центральний елемент. І так, бувають:

 • Ткани Scabal

  Однобортні

  Складаються з одного ряду ґудзиків. Краї заходять один на інший настільки, щоб піджак застібався на всі ґудзики.

 • Ткани Loro Piana

  Двобортні

  Тут вже два ряди ґудзиків по краях, які накладаються так, щоб виріб застібався на другому ряду.

Який з них вибрати – це справа смаку. Кожен оригінальний по-своєму. Скажемо тільки, що найчастіше вибирають перший варіант, тому що він підходить ширшій категорії чоловіків. Коли виникає необхідність купити чоловічий піджак, цей тип вибирають найчастіше. Можливо, люди віддають йому більше переваги через те, що під однобортний варіант легше підбирати аксесуари. Проте, двобортний крій дуже переконливо виглядає на певних типах фігури. Наприклад, статура візуально розширюється у високих, худих людей. І, навпаки, чоловікам міцної статури потрібно бути обережними, щоб не робити акцент на і так масивному тілі. На дуже офіційні заходи рекомендується вибирати двобортний чоловічий піджак або доповнювати його однобортним жилетом. Підійде, наприклад, костюм трійка.

 • Итальянский стиль

  Ґудзики

  Ми вже з’ясували, що ґудзики розміщуються або в один, або у два ряди. В однобортному чоловічому піджаку їхня кількість може дорівнювати чотирьом, але найчастішими є моделі, що мають два або три. Костюм класика, прототипом якого був англійський сюртук, має три ґудзики. Якщо правильно підібрати подібний вельветовий піджак, то він створить ефект візуально довгої фігури. За правилами, застібається тільки верхній і середній або ж один середній ґудзики, причому більш офіційним вважається перший варіант. Більш сучасно виглядають чоловічі піджаки з двома ґудзиками. Їхня перевага в тому, що сорочка і краватка краще проглядаються. Це робить чоловіка більш струнким, а загальний вигляд підтягнутим. У таких виробах працює верхній ґудзик.

  Скориставшись послугами пошиття двобортного піджака в Києві, клієнт отримує можливість стати власником виробу, що складається від трьох до шести ґудзиків, беручи до уваги два вертикальних ряди. Тобто, в кожному з них є або дві, або три застібки. У моделях з шістьма працюють чотири нижніх ґудзики, але оскільки застібається тільки один ряд, то використовуються фактично два з них. На зворотному боці є невидимий додатковий ґудзик, який притримує краї. Якщо в однобортному твідовому піджаку останній ґудзик ніколи не використовується за призначенням, то у двобортному можна експлуатувати всі два робочі ґудзики, проте деякі чоловіки вважають це зайвим. Роблячи замовлення на індивідуальне пошиття, ви отримуєте гарантію, що виріб вам підійде. Наприклад, висоту застібок щодо талії можна коригувати, щоб візуально збільшити ріст. Це трудомісткий процес, що підвладний тільки професіоналам.

 • Английский стиль

  Лацкани

  Історія моди пам’ятає безліч фасонів лацканів. Колись, в 70-і роки були модними широкі лацкани, які доходили до плечей. Тенденції змінилися і тепер перевага надається універсальним і найбільш зручним моделям. До таких можна віднести лацкани з середньою шириною, які підбираються під тип фігури. Це дуже «підступна» деталь, яка здатна зіпсувати весь образ, якщо була допущена помилка при виборі. Краще, звичайно ж, носити костюм на замовлення, щоб бути впевненим у своєму солідному вигляді. Виділяють два основних типи:

  Зубчасті лацкани. Вони утворюють в точці з’єднання з коміром певний простір, що нагадує букву V.

  Гострокутні лацкани. Такий тип, що загострений доверху, утворює лише вузьку виїмку. Подібна форма подовжує фігуру, витягує силует. Найчастіше вони зустрічаються у двобортних моделях.

  Лацкани з гострим кутом вважаються більш формальними. Також їх можна використовувати і в однобортних фасонах, які, тим не менше, важко знайти в Україні, в тому числі в магазинах модних піджаків. Саме тому рекомендується надавати перевагу індивідуальному пошиттю чоловічих костюмів.

 • Smart casual

  Кишені

  Не сумнівайтеся, навіть кишені бувають різними і мають передумови виникнення. Це окрема історія, а тут ми зібрали основні типи кишень. Отже, є такі види:

  Прорізна кишеня – це найбільш вишукана модель. Вшивається з вивороту і ховається в чоловічий піджак, а точніше в його підкладку, що робить кишеню практично непомітною. Ззовні можна побачити верхній край, що нагадує акуратний розріз. Вони компактні і не привертають зайву увагу. В цілому, такий чоловічий піджак має досить фешенебельний вид.

  Прорізна кишеня з клапаном – суть аналогічна попередньому. Єдина відмінність – це наявність клапана, який закриває отвір кишені. Подібні фасони також допустимі і на формальних заходах. Цей тип найпоширеніший. Цікаво, що можна купити чоловічий піджак, який має клапан з можливістю ховатися в кишеню. Внаслідок цього утворюється прорізна кишеня, що можна назвати вдалим функціональним рішенням.

  Нахилена або жокейська кишеня. Назва говорить сама за себе: особливістю тут є коса форма. Такий тип характерний для англійських чоловічих костюмів, оскільки його вигадали саме там. У нас такий тип менш поширений. Однак, не дивлячись на меншу популярність, ця модель завжди матиме презентабельний вигляд.

  Накладна кишеня – це щоденний варіант, який виглядає менш суворо. Вона кроїться з окремої частини тканини і пришивається з лицьового боку. Найчастіше їх можна зустріти на моделях літніх костюмів. Це легко пояснити: якби молодіжні піджаки світлих кольорів мали прорізні кармани, то вони виглядали б надто урочисто. Саме тому накладний карман більше підходить для романтичного літнього образу. Також вони нашиваються на спортивний чоловічий блейзер.

 • Английский стиль

  Шліци

  Прорізи на задній частині піджака, створені для забезпечення свободи рухів і швидкого доступу до кишень, називаються шліцами. Бувають фасони як без єдиного розрізу, так і з двома. Відповідно до цього виділяють такі типи:

  Піджаки для хлопців без шліца – серед плюсів – пряма лінія спини, добре підкреслюють спортивну статуру. Недолік – швидко мнуться при сидінні.

  Чоловічий піджак з одним шліцом посередині – його перевага в тому, що коли власник вирішує присісти, краї піджака можуть розширюватися, і, відповідно тканина мнеться менше.

  Піджаки з двома розрізами – дуже зручні. Ви легко дотягнетеся до кишень, мінімально помнете матерію і практично не створите зморшок і складок в положенні сидячи. В цілому, силует виглядає цілісно і гармонійно.

Вызов портного

Чоловічий блейзер і піджак: відмінності та особливості

Блейзер – це спрощений варіант чоловічого піджака. Спочатку вони використовувалися як куртки для моряків, але з часом стали окремим елементом гардеробу. Особливості блейзера:

Це неофіційний чоловічий піджак, який не варто одягати на урочисті заходи, але можна носити в повсякденному житті, в тому числі на роботу в стилі смарткежуел. Крій спрощений, строгих правил щодо розмірів лацканів, типів кишень і т.д. немає.

Завжди використовується монохромна тканина. Вона може бути менш вишуканою, але якісною.

Наявність кольорових, помітних ґудзиків, які можуть не поєднуватися з кольором основної матерії. Можлива нашивка і символіка, є два бічних шліца.

На блейзері обов’язково присутні накладні кишені. На відміну від піджака, він підходить тільки для теплої погоди.

Заради справедливості потрібно відзначити, що чоловічий піджак буває не тільки строгим і консервативним. При створенні може використовуватися різний матеріал, кінцевим результатом якого є твідовий піджак, як приклад. Літній піджак шиється з легкої тканини, яка не парить і захищає від перегріву. Піджаки із вельвету або оксамиту можна використовувати як клубні піджаки. Образ виходить дуже стильним і елегантним. Якісна тканина не буде скочуватися і прослужить кілька сезонів.

Вельветовий піджак також підійде для роботи, якщо регламент не висуває суворих вимог. І, взагалі, літні піджаки вражають різноманітністю. Для особливих свят, в тому числі весілля або випускного можна купити універсальний білий піджак. Крім того, не нехтуйте можливістю придбати чоловічий блейзер, навіть якщо в цьому немає крайньої потреби, адже ви ніколи не знаєте, коли саме він знадобиться.